Jak vyzrát na bolest hlavy?

Někdy přesně víme, co se skrývá za bolestí hlavy. Někdy nás tato bolest ochromí i na více dnů a mohou ji pronásledovat také nepříjemné vedlejší účinky jako např. závratě, bolesti břicha či únava. Mnohdy doprovází bolest hlavy i zvracení a všechny tyto příznaky nás nutí zůstat doma. Jak doopravdy vyzrát na bolest hlavy?

Prvním faktorem je stres

Ten bolest hlavy ovlivňuje až na 80% a způsobuje ho prolínání nadměrného adrenalinu a přemýšlení. Svůj podíl na tom mají i hormony. Na stres je výborná meditace, jóga a hluboké dýchání. Nejlepším pomocníkem je však čerstvý vzduch a dostatek pitné vody.
Dalším strašákem je menstruace a hlavně její očekávaný příchod. Menstruace dokáže s našim tělem pěkně zamávat. Pomoci si můžeme tak, že si den před plánovanou menstruací dáme dva ibalginy a během menstruace nám mohou pomoci speciální chladivé zábaly na břicho.
Dejte si pozor na kombinování několika léků. Pokud jste si ráno vzala Paralen, nikdy si hned po něm neberte ještě ibalgin nebo hot drink. Na bolest hlavy by mělo pomoci užití maximálně tří prášků proti bolestem. Pokud to nepomáhá, navštivte lékaře.

Kdy okamžitě přivolat pomoc?

  • máte ztuhlý krk a trpíte závratí
  • máte problém mluvit a dýchat
  • máte vyšší horečku než 39,5
  • pocit znecitlivění některých končetin

V neposlední řadě omezte kofein a vyvarujte se silných čajů. Pijte hodně vody a pro zklidnění si najděte tmavé místo bez rušivých elementů. Bolest hlavy může zmírnit také chladivý obklad nebo studenější sprcha. Nechte si od partnera promasírovat hlavu, krk a pokožku hlavy nejlépe s použitím heřmánku. Na časté bolesti hlavy pomáhá také pravidelný sex, proto se nebojte svého partnera při masážích pustit i více dolů.

Nejlepší je prevence, někdy stačí obyčejný vitamín C nebo přírodní Camu Camu, který obsahuje hodně vitamínu C a dále jak jsme psali – hodně tekutin.

Mohlo by se vám líbit...